SON HABERLER

İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan: “LGBTİ’lere şiddetin sona erdiği bir dönem dilerim”

İzmir Baro Başkanı Avukat Aydın Özcan adli yıl açılış konuşmasında, “Kadına, çocuğa, LGBTİ bireylere, sığınmacılara, doğaya yönelik ayrımcılığın ve şiddetin sona erdiği bir çalışma dönemi dilerim” dedi.

İzmir’de adli yıl açılışı nedeniyle Bayraklı Adliyesinde tören düzenlendi. Törene, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Korkmaz, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Telli, İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, hakim, savcı, adliye çalışanları ve avukatlar katıldı.

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre adli yıl açılış töreninde ilk konuşmayı İzmir Baro Başkanı Avukat Aydın Özcan yaptı. Özcan, “2017-2018 adli yılın demokratik hak ve özgürlüklerin toplumun tüm bireyleri için geçerli olduğu, hukukun üstünlüğünün, yargı bağımsızlığının hayata geçtiği, kadına, çocuğa, LGBTİ bireylere, sığınmacılara, doğaya yönelik ayrımcılığın ve şiddetin sona erdiği barış içinde emekten ve adaletten yana bir çalışma dönemi diler, fedakarca görev yapan avukat, hakim ve savcı tüm yargı mensuplarına, adalet arayışında olan tüm yurttaşlara başarılar dilerim” dedi.

Kaynak: Kaos GL