SON HABERLER

Kıvılcım Arat’a neşterli saldırı

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği’nden Kıvılcım Arat sosyal medya hesabından dün sabah saldırıya uğradığını duyurdu.

Yeni Türkiye’de LGBTİ+ bireylere olan saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Dün sabah Kıvılcım Arat’a düzenlenen neşterli saldırı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

31. yaş gününü görmüş biri olarak, birçok trans arkadaşıma göre şanslı olduğumu düşünmemin üzerinden 3 gün geçmeden dün sabah öldürülmekten son andan sıyrıldım. Boğazımı kesmeye çalıştığı neşterden ısırarak kurtulmuşken, aynı neşter sırtıma geldi. Yediğim yumruk darbesi sendeletti ama çabuk toparlayabildim. İkinci kez salladığı neşteri sol elimle engellemeye çalışırken derin bir kesik aldım. El kesiği baya açık olurmuş ve görünen et mide bulandırırmış. Mide bulantısı eşliğinde gelen baş dönmesi devam etseydi bugün belki aranızda olamayacaktım.

Neyseki çekilecek çilemiz varmış diyorum. El ve sırttaki kesiye atılan dikiş, gasp edilen telefonum ve biriken 400 lira paramı kaybederek sıyrılabildim.

Nasıl mıyım? Gayet iyiyim ve olmadığı kadar güçlü. Yaşadığım bu olay bir kez daha anımsattı; hayat çok kısa ve ne zaman sonlanacağı belli değil. Bilerek ya da bilmeyerek kırıp döktüğüm var ise her birini çok sevdiğimi belirtmek isterim.

Bu karanlığın içinde her birinizin yüreği ilişkilendiğiniz her bir insana yaşam kaynağı oluyor. Sımsıkı sarılın, öpüp, koklayın birbirinizi. Yoksa bu karanlık daha çok insan yutacak.

İyiki varsınız dostlar,
İyiki varsınız. Varlığınız daim olsun.

Bu vesile ile İstanbul ve Ankara’da katledilen trans kardeşlerimden özür dilerim. Daha yaşanılır bir alan yaratamadığımdan. Yolunuz ışıklı olsun.