SON HABERLER

Maçka Parkı’nda Eşcinsel çifte homofobik saldırı “Bir daha görmeyeyim sizi burada”

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Eşcinsel bir çift, İstanbul Maçka Parkı’nda güvenlik görevlileri tarafından saldırıya uğradı.

Kaos GL’nin haberine göre; Eşcinsel bir çift, İstanbul Maçka Parkı’nda 25 Mayıs akşamı güvenlikler tarafından saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan kişilerden biri olayı şöyle aktardı:

“25 Mayıs akşamı Maçka Parkı’nda bir köşede erkek arkadaşımla öpüşürken birinin ‘Napıyorsunuz orada?!’ diye seslendiğini duyduk. Arkamızı döndüğümüzde köpekli bir güvenlik görevlisi gördük.”

“Ben görevlinin gey bir çift görmekten rahatsız olduğunu anladım ve sorun çıkartmamak için ‘Gidiyoruz şimdi’ dedim ve toparlanmaya başladım. Görevli ‘Beklesenize biraz’ dedi. Bunun üzerine arkadaşım ‘Niye bekliyoruz, yanlış bir şey yapmadık ki’ dediğinde görevli yanındaki telsiz ile üç görevliyi daha bulunduğumuz yere çağırdı.”

“Hepimizi niye çağırdın? Dikkat çekeceğiz!”

“Etrafımızı insanların görmesi zor bir yerde dört görevli sarmış oldu. Güvenliklerden biri ‘Hepimizi niye çağırdın? Dikkat çekeceğiz’ dedi. Bizi orada tutan görevli diğerlerine ‘Bu gençler öpüşüyordu’ dedi. Bunu duyan diğer görevlilerden biri bana tokat, arkadaşıma da tekme attı. ‘Bir daha görmeyeyim sizi burada, pezevenkler!’ diye bağırdı. Köpekli güvenlik görevlisi arkamızdan gelmeye devm etti.”

“Kanunen suç olmayan bir eylem yüzünden hem ben hem arkadaşım Maçka Parkı gibi özellikler LGBTİ’ler ve özgürlükçü kesimler için buluşma noktası olan bir yerde sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldık. Şiddet uygulayan güvenlik görevlileri böyle bir yetkileri olmadığını bildikleri için özellikle etraftaki insanların dikkatini çekmeden o köşede keyfî hareket ettiler.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyor, bünyesinde bulunan güvenlik görevlilerinin yargılanmalarını bekliyoruz.

 

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Leave a comment

Your email address will not be published.


*