SON HABERLER

Homofobi, Bifobi ve Transfobi karşıtı kampanya: #no2LGBTHate

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Aktivistler, Twitter’ı hashtag kampanyasıyla LGBTİ’lere yönelik nefrete karşı doğrudan mücadele etmeye çağırıyor.

İngiltere’de LGBTİ aktivistler yeni bir kampanyanın hazırlığındalar. Aralarında İngiltere İşçi Partisi milletvekili Wes Streeting, insan hakları aktivisti Peter Tatchell ve lezbiyen dergi DİVA’nın sahibi Linda Riley’in olduğu bir grup “#no2LGBTHate” hashtag kampanyasıyla Twitter’ı LGBTİ karşıtı söylemlerle mücadele etmeye çağırıyor.

Kampanyanın sloganı: “LGBT’lere yönelik nefreti susturmak için Twitter’a ihtiyacımız var. Homofobi, bifobi ve transfobiye burada yer yok!”

DİVA’nın sahibi Riley, kampanyayla ilgili Twitter’ın homofobik taciz ve nefret söylemiyle mücadelede “etkisiz ve yetersiz” olduğunu, sadece LGBTİ’leri hedef alan hesaplarla ilgili hiçbir gelişme olmadığını belirtti.

Independent’e konuşan Twitter sözcüsü “İnsanların cinsel kimliklerini hedef olan iletileri yasaklıyoruz. Kasım ayında bu tür iletileri bildirmek için yeni yollar geliştirmeye başladık” dedi.

Twitter Kasım ayında kullanıcıların görmek istemediği kelimeler için “sessize alma” özelliği geliştirdi. Kullanıcılar bu özellikle, sessize alınan kelimeleri içeren tweetleri göremiyor.

Aktivistler #no2LGBTHate hashtag kampanyasıyla, Twitter’ın nefretle doğrudan mücadele eden politikalar geliştirmesini amaçlıyor.

Kaynak: Kaos GL

 

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Leave a comment

Your email address will not be published.


*