SON HABERLER

Uluslararası Af Örgütü’nden Sosyal Hizmet Uzmanları İçin LGBTİ Eğitimi

Af Örgütü, insan hakları eğitim programı kapsamında sosyal hizmet uzmanları için LGBTİ’lere yönelik ayrımcılıkla mücadele eğitimi düzenliyor.

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İnsan Hakları Eğitimi Programı sosyal hizmet uzmanları için “LGBTİ’lere Yönelik Ayrımcılıkla Mücadele” alanında eğiticilerin eğitimi programı düzenliyor.  Eğiticilerin eğitimi programı 3 aşamadan oluşuyor.

Eğitim programı

5-10 Aralık tarihlerinde, Ankara’da gerçekleşecek ilk eğitimde katılımcıların temel insan hakları kavramları, ayırımcılık, LGBTİ’lerin insan hakları ve sosyal hizmet yoluyla ayırımcılıkla mücadele konularında bilgi ve birikimlerinin arttırılması hedefleniyor.

İlk eğitim sonrasında belirlenen katılımcılar 11-16 Eylül 2017 tarihlerinde beş günlük ikinci eğitim programına dahil olacaklar. İkinci eğitimde ise konular derinlemesine ele alınarak eğitim metotlarına odaklanılacak. Programın üçüncü aşamasında ise eğitmen adaylarının bir eğitim programını yürütmeleri hedefleniyor.

Eğitim içeriği:

● Etik ilkeler olarak insan hakları

● İnsan hakları ve doğru değerlendirme sorunu

● Toplumsal cinsiyet ve insan hakları

● Heteroseksist ideoloji ve gruplar arası bir ideoloji olarak homofobi

● Vaka analizi ve atölye çalışmaları

Nasıl başvururum?

Başvurular sosyal hizmet uzmanlarına ve sosyal hizmet bölümlerinin 4. sınıf öğrencilerine açık. Eğitim kontenjanı 20 katılımcıyla sınırlı.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra dijital kopyasını, [email protected] adresine e-mail ile göndermek gerekiyor.

Kaynak: Kaos GL