SON HABERLER

İsveç Enstitüsü’nün desteğiyle SPoD’un düzenlediği Film Aktivizm Atölyesi başvurularını bekliyor

SPoD ve Kvinnofolkhögskolan LGBTİ+ aktivistleri için film aktivizmi atölyesi düzenliyor.

İsveç Enstitüsü’nün desteğiyle yapılacak atölyede, aktivistlerin değişim yaratmak için filmi nasıl bir araç olarak kullanabilecekleri üzerinde durulacak. İsveç’te feminist bir okul olan Kvinnofolkhögskolan’ın eğitimcilerinin olacağı eğitimde animasyon film ve belgesel yapımı için temel beceriler geliştirilecek.

Kvinnofolkhögskolan İsveç’in Göteborg kentinde yer alan, uzun yıllardır film aktivizmi üzerine çalışan feminist bir eğitim merkezidir. Yetişkinlere yönelik merkezlerinde ve gezici programları olan Kvinnofolkhögskolan bu kez İstanbul’da Türkiyeli LGBTİ+ aktivistleriyle bir araya gelecek.

Kimler için?

Hedef kitle, film konusunda çok az ya da hiç deneyimi olmayan LGBTİ+ aktivistleridir. Öncelik kadınlara ve translara tanınacaktır.

Ne zaman ve nerede?

Dersler İstanbul’da 2 hafta sonu boyunca (8-10 Eylül ve 7-9 Aralık) sabah 10 ile akşam 5 arası verilecek ve katılımcılar bu iki atölye zamanı arasında filmleri için çalışma fırsatı bulabilecekler. Üzerine çalıştıkları filmlerin geldiği aşamayı konuşmak ve fikir alışverişlerinde bulunmak üzere katılımcılar ile iki video konferansı yapılacak. İsteyen katılımcılarla ayrıca kişisel video konferans yapma olanağı olacaktır. Bu buluşmaların Skype üzerinden gerçekleşmesi planlanıyor.

Atölyeye katılmak istiyorsanız buradan ayrıntılı bilgi alabilir ve başvurabilirsiniz.

Kaynak: Kaos GL