SON HABERLER

“Gacı Gibi” Hamburg Uluslararası Queer Film Festivali’nde gösterilecek

Mersinde yaşayan trans seks işçisi Deniz’in mücadelesini konu alan “Gacı Gibi” Hamburg Uluslararası Queer Film Festivali’nde gösterilecek.

Almanya’nın en eski ve en uzun süreli queer film festivali olan Hamburg Uluslararası Queer Film Festivali 17 Ekim’de başlıyor. Festival bu yıl, dünyanın dört bir yanından 120 filme ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz KuirFest’te dünya prömiyerini gerçekleştirecen “Gacı Gibi”, festivalde gösterilecek. Film, Mersinde yaşayan trans seks işçisi Deniz’in mücadelesini konu alıyor:

Deniz, Mersin’de yaşayan trans seks işçisidir. Sokakta seks işçiliği yaparken bir grubun nefret saldırısına uğrar. Bıçak darbeleriyle ağır şekilde yaralanmış üstelik kaçmaya çalışırken arabanın altında kalarak bacağı kırılmıştır. Aynı evi paylaştığı Ece ve Esmeray’ın yardımlarıyla sağlığına kavuşmaya çalışırken bir taraftan da Mersin 7 Renk Derneği aktivistleriyle hak mücadelesini de sürdürmektedir. Nefreti yenmenin bir yolu da gündelik hayatın içinde daha çok görünmek ve bu sayede toplum tarafından kabul edilmektir.

Festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Kaos GL