SON HABERLER

Tıp Fakültesi öğrencisi Toprak Deniz Transfobik Profesörü ifşa etti

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan Toprak Deniz isimli öğrenci sosyal medya hesabından paylaştığı iddiaya göre aynı okulda görev yapan Endokrin Profesörü Adil Azezli derste trans bireyler üzerinden nefret söyleminde bulunarak transseksüel bireyleri aşağıladı.

Üniversite son sınıf öğrencisinin iddiasına göre, dersle alakası olmadığı halde konunun trans bireylere geldiği ve yüzden fazla öğrencinin önünde kahkaha atarak “İşte bize geliyorlar. Adamın yumurtası yok, rahmi yok, ben kadınım diyor. Bakıyoruz bunlar toptan psikopat. Biz de bunları psikiyatriye gönderiyoruz. Olmadıkları şey için uğraşıyorlar. Yok pembe kimliğim olsun, yok şu olsun, yok bu olsun. Bakın benim kimliğim son çıkanlardan, renksiz. Ne önemsiz, ne gereksiz işler. Bunlar psikopat.” söylemlerinde bulundu. Diğer öğrencilerin de dahil olduğu bu aşağılamaya sessiz kalamayan kendisi de trans bir birey olan öğrenci ise, kendisinin de trans bir kadın olduğunu ve hiçbir trans bireyin psikopat olmadığını, herkesin içinde bu sözleri söylemenin de kimsenin haddi olmadığını söyledi. Bu konuşmanın ardından anfiyi terk eden öğrenci ilgili bölüm başkanlarıyla görüşüp şikâyette bulunduğunu iddia etti.

 

İlgili bölüm başkanlarına yaptığı şikayetin ardından iyi dönüşler aldığını belirten öğrenci ‘Tıp Fakültesi’nde transfobi yapan ve bunu yayan kişinin en yakın zamanda elle tutulur bir ceza almasını istiyorum.” dedi.

Kaynak: BirGün

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Leave a comment

Your email address will not be published.


*