SON HABERLER

Mahkeme, Kemal Ördek davası sanıklarının tutuklanmasına karar verdi

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Mahkeme, Kemal Ördek davasında hapis ve para cezasına itiraz eden sanıkların tutuklanmasına karar verdi.

Temmuz 2015’te Kırmızı Şemsiye Derneği’nden trans seks işçisi ve insan hakları savunucusu Kemal Ördek’in maruz kaldığı cinsel saldırının dosyası, saldırganların hapis ve adli para cezasına itiraz etmesiyle Ankara Bölge Adliyesi Mahkemesi’ne taşındı.

Duruşma bugün (2 Mart 2017) saat 11:45’te Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 17. Ceza Dairesi’nde görüldü.

Mahkeme, sanıkların yağma suçuna dair yoğun şüphe barındırdıkları sebebiyle Kemal Ördek davasında tutuklu sanığın tutukluluğunun devamına, duruşmaya gelen ve gelmeyen diğer iki sanığın ise kaçma şüphesine karşın tutuklanmalarına karar verdi.

Ne olmuştu?

Kırmızı Şemsiye Derneği’nden trans seks işçisi ve insan hakları savunucusu Kemal Ördek’in maruz kaldığı cinsel saldırı davasının beşinci duruşması 17 Kasım 2016’da Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Kemal Ördek’in cinsel saldırı sonrası aldığı ölüm tehditlerine ilişkin açtığı davanın Ekim sonunda sonuçlanmasının ardından, cinsel saldırı ve gaspa ilişkin ana dava beşinci duruşmada sonuçlandı.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi Ördek’e Ankara’daki evinde tecavüz eden ve Ördek’i gasp eden saldırganlar hakkında nitelikli cinsel saldırı, hırsızlık, tehdit, hakaret ve kişinin hürriyetini gasp etme suçlarından ceza verilmesine karar verdi. Sanıklar toplamda 20 yıla yakın hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Kaos GL

 

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Print this page
Print
Email this to someone
email

Leave a comment

Your email address will not be published.


*